Гепатит А

 

Лікар – інфекціоніст дитячий
Бабаян Ірина Робертівна
Зараження відбувається в основному через забруднені продукти харчування та воду. Грають роль безпосередній контакт з хворим, а також користування одним посудом і загальним туалетом. Вірус може зберігатися на руках людини кілька годин, а на їжі при кімнатній температурі ще довше. Вірус також може передаватися через молюсків, які раніше мешкали у воді, зараженій стічними водами, або на фруктах чи на сирих овочах, забруднених під час обробки.

Термічна обробка повністю вбиває вірус гепатиту А, але їжа може забруднюватися після приготування.

Якщо хтось з твого оточення захворів на гепатит А, то симптоми хвороби у дитини можуть з’явитися протягом 2-4 тижнів, що минули з моменту спілкування з інфікованим малюком.

Симптоми гепатиту А

Гепатит А починається з температури (від 37,5 до 38-39 градусів) тривалістю від 4 до 10 днів, відчуття слабкості і нездужання, втрати апетиту, нудоти і блювоти, болю в м’язах. У наступній стадії захворювання, коли в процес втягується печінка, сеча темніє. Ще день чи два потому, білок ока і шкіра жовтіють (жовтяниця) і стілець стає безбарвним. У цей час лихоманка і нудота зникають. Хворий може відчувати генералізований свербіж і біль у животі.

У дітей гепатит А може протікати безсимптомно, тому захворювання може бути неправильно діагностоване, або взагалі залишитися непоміченим.

Гепатит А не чинить важкої тривалої шкідливої дії на печінку, але в рідкісних випадках тяжка печінкова недостатність може призвести до коми і смерті. Більшість пацієнтів з гострим гепатитом А повністю виліковуються від інфекції (на відміну від гепатитів В і С, які викликають хронічне стійке запалення печінки).

Лікар – інфекціоніст дитячий МДП №3
Бабаян Ірина Робертівна