16 днів проти насильства


Щорічна акція «16 днів проти насильства» (25 листопада – 10 грудня) ініційована Першим всесвітнім інститутом жіночого лідерства у 1991 році.
Власне тоді визначився зв’язок між насильством стосовно жінок та правами людей. Дати початку та завершення акції вибрані не випадково. Ці дати створюють символічний ланцюжок, який поєднує заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини.
У цей шістнадцятиденний період входять важливі для демократичної спільноти дати:
– 1 грудня – Міжнародний день боротьби зі СНІДом;
– 2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством;
– 3 грудня – Міжнародний день інвалідів;
– 5 грудня – Міжнародний день волонтера;
– 6 грудня – річниця інциденту в Монреалі.
Україна приєдналася до акції «16 днів проти насильства» у 2001 році.
Основними завданнями акції є:
Привернення уваги громадськості до актуальних для українського суспільства проблем подолання насильства в сім’ї, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та забезпечення рівних прав жінок і чоловіків.
Наслідки насильства в сім’ї – це стреси і великі психологічні проблеми, в тому числі психічні розлади, психосоматичні захворювання, аж до наркоманії і суїциду, зруйновані сім’ї і покалічені долі. І дуже часто такі злочини залишаються безкарними.
Якщо Ви або Ваші близькі страждають від домашнього насильства, не потрібно це терпіти й приховувати. Краще раз і назавжди припинити знущання, ніж соромитися зізнатися в цьому, нарікаючи себе і своїх дітей на довгі страждання.
Кожен з нас має казати «Ні!» насиллю у вашій родині.

Лікар – педіатр МДП№3 Ганжа С.О.