Шкідливі звички

Шкідливі звички

Тютюнопаління є основною проблемою громадського здоров’я та економічною проблемою в Європі.

Тютюнопаління – є однією із поширених видів шкідливих звичок, та однією із видів побутової токсикоманії.

У наш час паління перетворилося в «епідемію». Особливого розмаху паління набуло серед молоді. Однією із причин є приклад батьків та ровесників, які палять. Бажання бути дорослим, бути прийнятим у коло ровесників спонукає підлітка до тютюнопаління. Вживання тютюну поступово переходить в звичку.

Нікотин є своєрідним стимулятором нервової системи,який патологічно впливає на організм. Будь який курець знає, що паління  шкідливо впливає на його організм,але відмовитися від цієї звички нелегко.

Тютюн та дим надзвичайно токсичні. Доведено що  при тривалому палінні нікотин впливає на нервову, серцево-судину систему, систему  органів травлення, головний мозок, вагітність.

У  курців на  відміну від некурящих людей в 2 – 3 рази частіше розвивається інфаркт та передінфарктний стан, стенокардія, підвищується кров’яний тиск. Негативно тютюновий дим впливає на органи дихання, тому що при палінні зменшується кількість кисню, та збільшується кількість вуглекислого газу у крові, завдяки чому настає кисневий голод клітини. Тютюновий дим  викликає злоякісні пухлини легенів, бронхів, стравоходу, губ, глотки, гортані та ротової порожнини. У курців спостерігається катар або виразка шлунку. Життя курців менше ніж у некурящих.

Необхідно пам’ятати, що паління шкодить не тільки курцю , а й оточуючим. Знаходження  у закритому приміщені з курцем протягом 1 години людина яка не палить,кожного разу спалює половину сигарети.

Паління – шкідлива звичка, відмова від якої потребує сили волі. Взагалі краще не починати палити, особливо у молодому віці.

Здоров’я та довголіття – це відмова від шкідливих звичок.

 

 

МДП№ 3 Лікар-педіатр Котляренко Т.С.